Na jakiej zasadzie działa pastuch dla psa

Kategoria: zwierzęta

Na jakiej zasadzie działa pastuch dla psa

Każdy stara się o to, by jego ogród wyglądał jak najlepiej. Dlatego dbamy o niego, pielęgnujemy, podlewamy itp. Dlatego też, w naszych ogrodach nie są mile widziane wszelkiego rodzaju zwierzęta, zarówno te domowe, jak i też te dzikie. Ale czy oznacza to, że właściciele ogrodów nie mogą mieć np. psów (nawet małych psów)?

Oczywiście że nie. Ostatnio na naszym rynku, pojawiło się ciekawe urządzenie, które może w prosty sposób ograniczyć powierzchnie naszego ogrodu, po którym nasz ulubieniec może się poruszać. Tym urządzeniem jest pastuch dla psa, takie niewidzialne ogrodzenie.

Jak działa pastuch dla psa?

Jego działanie jest bardzo proste. Pastuch dla psa składa się z nadajnika umieszczonego w domu, elektrycznej obroży dla psa i kabla, za pomocą którego wyznaczamy strefy, po których pies może się poruszać. Gdy mamy już u siebie cały sprzęt, musimy rozłożyć na ogrodzie kabel, który będzie wyczuwał obecność psa w swojej okolicy. Zwykle zabezpieczamy dojście do rabat kwiatowych, basenu czy placu zabaw dla dzieci. Kabel można albo lekko zakopać w ziemi, albo przykryć go korą itp. Rozłożony kabel, łączymy z nadajnikiem tworząc ogrodzenie dla psa i praktycznie cały system już może działać. Wystarczy teraz założyć na psa obrożę, która będzie odbierała sygnał z rozłożonego wcześniej kabla i już mamy pewność, że mieć będzie pies będzie poruszał się tylko w tych miejscach naszego ogrodu, w których mu na to pozwolimy. Dlaczego? Gdy pies zbliży się do kabla, najpierw z obroży zacznie wydobywać się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy. Jeżeli pies go zignoruje i jeszcze bardziej zbliży się do kabla, obroża wyzwoli nieprzyjemny impuls elektryczny, przez co nasz pupil szybko zawróci w miejsce, które jest dla niego wyznaczone.

Inne zastosowanie pastucha

Pastuch dla psa zwany również ogrodzeniem elektrycznym, można stosować dla zwierząt, które nie ważą więcej niż 60 kg. Nie ma tu znaczenie rasa psa, czy też jego wiek. Wydalany przez obrożę impuls, jest na tyle słaby, że nie ma możliwości, aby w jakikolwiek sposób zaszkodzić naszemu pupilowi. I to właśnie dlatego urządzenia tego typu są coraz częściej kupowane przez naszych rodaków.

Jaka jest cena takiego ogrodzenia dla psa?

Najprostszy pastuch elektryczny dla psa można kupić już za ok. 50 zł. Są to jednak urządzenia głównie pochodzące z Chin o wątpliwej jakości. Za porządny pastuch dla psa z polską gwarancją od polskiego producenta musimy zapłacić w okolicach 150 zł.

 

Partnerzy

Tagi