Kaplica Czaszek w Kotlinie Kłodzkiej

Kategoria: turystyka

Kaplica Czaszek w Kotlinie Kłodzkiej

Lubisz nietypowe zabytki? Cenisz sobie podróżowanie i zwiedzanie z nutka grozy? Jeśli tak, to z pewnością nie możesz odmówić sobie wizyty w Kaplicy Czaszek, w miejscu w którym naprawdę wieje grozą. Zanim jednak zdradzimy ci kilka strasznych faktów na temat tego miejsca, chcemy napisać nieco o samej Kotlinie Kłodzkiej, która jest miejscem niezwykle atrakcyjnym z puntu widzenia turysty. To piękne, choć niewielkie miasteczko, położone w Sudetach cieszy się ogromną popularnością ze strony zwiedzających, nie tylko w okresie letnim ale także zimowym. W czasie ferii zimowych jak i wakacji, niezwykle trudno tutaj o miejsce noclegowe, o ile nie zostało ono zarezerwowane odpowiednio wcześniej.

Jeśli więc, tym razem na wakacje chcemy wybrać się właśnie tak, powinniśmy odpowiednio wcześniej poszukać hotelu dla siebie. Jedną z największych atrakcji tego regionu jest właśnie, wspomniana przez nas wcześniej Kaplica Czaszek. Kaplica jest miejscem doczesnego spoczynku, wielu setek tysięcy żołnierzy poległych w czasie wojen, jak i ofiar licznych chorób atakujących cały region Śląska. Zarówno kaplica jak i jej podziemia wypełnione są ludzkimi kośćmi oraz czaszkami. Taki widok z pewnością wywoła ciarki na plecach u niejednego śmiałka. Zamiarem tworzenia kaplicy było nie tylko upamiętnienie ofiar strasznych zdarzeń mających miejsce na tym terenie. Budynek stanowi jednocześnie symbol przemijania, a co ciekawe również pojednania. W kaplicy znajdują się kości zarówno mieszkańców Śląska jak i przeciwników wojennych, walczących tych terenów przez Niemcy.

W tym doczesnym miejscu spotkali się więc zarówno członkowie rodziny i jednej społeczności, ale także dawni wrogowie. Kaplica ta warta jest zobaczenia, również przez tych którzy nie są amatorami tak makabrycznych historii. Chwila spędzona w kaplicy jest okazją do głębokiej refleksji, nad sensem życia, przemijaniem oraz małości człowieka wobec świata oraz Boga.

Partnerzy

Tagi