Jaką biżuterię wybrać do sukienki koronkowej?

Kategoria: moda

Jaką biżuterię wybrać do sukienki koronkowej?

Od pewnego czasu nastąpił totalny powrót mody, która wydawało się, iż przeszła do lamusa. O czym mowa? Oczywiście o sukienkach koronkowych. Obecnie sukienki tego rodzaju, coraz częściej trafiają zarówno do sieciówek, jak i domów mody największych projektantów. Dlaczego sukienki tego rodzaju są tak popularne? Przede wszystkim ich największa zaletą jest oryginalność a jednocześnie również uniwersalność. Dzięki doborowi odpowiednich dodatków, biżuterii oraz butów, z łatwością stworzymy stylizację na każda okazję.

W jaki sposób jednak wybrać odpowiedni rodzaj biżuterii do stylizacji, której filarem jest sukienka koronkowa? Tutaj sprawa nie jest już tak prosta i oczywista. Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę, że sukienka tego rodzaju sama w sobie przyciąga już spojrzenie. Nie należy więc stosować w jej przypadku zbyt wyszukanej czy też bogatej biżuterii. Doskonałym wyborem będą niewielkie kolczyki czy też bardzo delikatny naszyjnik, który nie przytłumi naturalnego piękna koronki na ciele. Jeśli dekolt sukienki jest zabudowany, nie należy dodatkowo ozdabiać naszyjnikiem. Znacznie ładniej będzie gdy wybierzemy do takiej stylizacji delikatną bransoletkę. Jeśli decydujemy się na połączenie naszyjnika wraz z bransoletką, musimy pamiętać o tym by był to jednakowy styl. Oczywiście nie musi być to komplet, ale ważne by jego stylistyka nie była całkowicie rozbieżna.

W przypadku sukienek jak i pozostałej odzieży, należy postawić na delikatną i stonowaną biżuterię. Nie będzie więc dobrym posunięciem, wybranie do tego celu zbyt kolorowej czy ozdobnej biżuterii. Znacznie bardziej trafnym wyborem, będą jednokolorowe, dodatki. Nie warto przesadzać nie tylko w kwestii biżuterii. Koronkowe ubrania nie lubią towarzystwa zbyt wyszukanych butów czy też marynarek. Koronka sama w sobie jest ozdobą, dobierając do niej zbyt wiele dodatków, wyglądać będziemy zbyt przesadnie i na pewno nie elegancko.

Partnerzy

Tagi