Wędkowanie na morzu

Kategoria: turystyka

Wędkowanie na morzu

Od dłuższego czasu wędkowanie na morzu bardzo mnie ciekawiło, jednak przeważnie brakowało mi kasy albo chęci by wybrać się na taki wypad. Jednak po upływie kilku miesięcy postanowiłem zrealizować swoje pragnienie. Za namową kolegów wędkarzy wykupiliśmy wędkowanie na jednej z nadmorskich jednostek. I w taki o to sposób wyruszyliśmy na połów dorszy z nadzieją, że uda nam się złowić coś wielkiego.

Zanim udaliśmy się w rejs bardzo dużo słyszeliśmy dobrego o ekipie, która szuka ryb na morzu oraz umożliwia innym wędkarzom złowienia wielkich sztuk. I tak w rzeczywistości było, jednak z pozoru wszystko wskazywało na to, że połów raczej się nie uda z powodu płaskiej tafli morza. Właśnie z tego tez powodu optymizm mój oraz moich znajomych znacznie opadł. Jednak doszliśmy do wniosku, że nie możemy się tak łatwo poddać i postanowiliśmy płynąć dalej. Aby znaleźć dobre miejsce do połowów musieliśmy pływać po Bałtyku ponad godzinę.

Gdy w końcu udało się dotrzeć na miejsce postanowiliśmy od razu zacząć wędkowanie. Niestety na początku było bardzo ciężko nie tylko dla nas, ale także dla reszty osób, które znajdowały się na kutrze. Mijały kolejne godziny a w dalszym ciągu nikt z nas nie złowił nic. W związku z tym też co jakiś czas przepływaliśmy na kolejne miejsca, jednak to w dalszym ciągu nic nie dawało. Można by rzecz, że zarzucone przez nas przynęty po prostu obijały się o siebie.

W tym czasie zdążyliśmy wypić kilka kaw aż w końcu coś zaczęło się dziać. Po chwili udało nam się złapać kilka ponad dwudziestokilogramowych dorszów. Było to dla nas jak grom z jasnego nieba, gdyż rejs zbliżał już się ku końcowi. Po skończonym rejsie wróciliśmy spokojnie na ląd. Mimo iż przez większość czasu nic nie brało to jednak wypad uważam za udany, gdyż w rezultacie mogłem cieszyć się ze złowienia kilku okazałych dorszy. Niestety jednemu z moich znajomych tego dnia nie udało się złowić żadnej większej ryby. Cały rejs odbył się w przyjaznej atmosferze, dlatego też razem ze znajomymi bardzo miło spędziliśmy czas. 

Partnerzy

Tagi