Motywacja w sporcie

Kategoria: sport

Motywacja w sporcie

Do zdobycia każdego celu konieczne jest odpowiednie nastawienie i umotywowanie, bez tego ani rusz. To również jest kwestia nastawienia mentalnego człowieka. Zmotywować się jest ciężko gdyż z reguły rodzaj ludzki jest leniwym rodzajem, przez co woli najprostsze, nie wymagające wysiłku rozwiązania. Jest i druga strona medalu - czasem człowiek chce, ale po prostu nie może z różnych innych względów.

Efekty. To one najbardziej i najskuteczniej motywują, a im szybciej namacalne, tym bardziej chcemy działać. Nie zawsze jednak są one tak szybkie jak sobie to wyobrażamy. Na widoczne gołym okiem efekty trzeba czekać nieraz nawet ponad dwa miesiące. Mimo to nie powinno się zniechęcać, wyniki w końcu przyjdą, należy być wytrwałym. Do uzyskania pożądanych efektów potrzebne jest systematyczne trenowanie, samo nic nie przychodzi.

Dobre nawyki. Pozbycie się złych nawyków na rzecz dobrych daje tzw. kopa, jest to swego rodzaju walka ze samym sobą, z naszym charakterem. Świadomość wyzbycia się szkodliwych nawyków motywuje, bo czyż nie nakręcająca jest świadomość zwyciężenia z własnym ja? To wyrabia m.in. siłę charakteru, która potrzebna jest do efektywnej walki z otyłością.

Systematyczność. Jest ona niezbędna, systematyczne treningi dają motywację. Na początku może tego nie da się odczuć, jednak z czasem ludzki organizm przyzwyczaja się do wysiłku fizycznego, jaki w późniejszym czasie cieszy. A jeżeli cieszy to motywuje - bo ma to sens.

Doping. Nie chodzi jednak o anaboliki. właściwe słowo bliskich dodaje sensu naszemu zadaniu, jakie wykonujemy. Zadaniem tym jest walka z otyłością. Nie tylko dobre słowo, negatywne nastawienie ludzi do rzeczy, jakie wykonujemy także daje wspomnianego nieco wyżej kopa. Rodzi się w nas tym sposobem impuls, za pośrednictwem którego chcemy pokazać innym, że mimo wszystko damy sobie radę.

Partnerzy

Tagi