Co warto zwiedzić będąc w Malezji?

Kategoria: turystyka

Co warto zwiedzić będąc w Malezji?

Malezja zamieszkują różne narodowości jednak w głównej mierze przeważają Chińczycy, Tajowie, plemiona z Borneo, Indonezyjczycy oraz Hindusi. Mieszanka tych wszystkich kultur oraz religii powoduje, że ciągle obchodzone są tu różnego rodzaju obrzędy świąteczne i festiwale, jedzenie zróżnicowane jest jak nigdzie indziej, a na ulicach twarze mijanych ludzi nigdy nas nie nudzą. Jednak jedynym miastem w Malezji, gdzie są chodniki i przejście dla pieszych jest miasto Kuala Lumpur. Miasto to jest zarazem stolicą Malezji, położonym w środkowej części Półwyspu Malajskiego oraz jednym z nowocześniejszych i największych miast tego kraju.

Znajdują się w nim dwa najwyższe budynki świata Menara KL oraz Petronas Towers. Istnieje możliwość wejścia na most, który łączy wieże Petronas Towers jednak widok jest przeciętny, a sam pobyt na górze trwa zaledwie 15 minut, dodatkowo cały czas odczuwalny jest wiatry który lekko kołysze mostem. Zdecydowanie lepszy widok zapewnia Menara KL, gdyż z platformy widokowej znajdującej się na wysokości 288m widać bez problemu całe miasto. Będąc w Malezji warto wybrać się na słynną ulicę targową znajdującą się w lokalnym Chinatown, gdzie można kupić dosłownie wszystko począwszy od: tradycyjnych strojów malajskich czy chińskich, po drewniane naczynia ozdoby czy też maski z Borneo.

Ceny produktów niestety są drogie lecz po negocjacjach ze sprzedającym można kupić wybrane towary w rozsądnej cenie. W Kuala Lumpur znajduje się również plac Niepodległości oraz niezwykły Piątkowy Meczet do którego mają obowiązek przychodzić muzułmańscy mężczyźni w piątek. Kolejną atrakcją wartą zwiedzenia będąc w Malezji jest wspinaczka po 272 schodach, na końcu których znajduje się wejście do jaskini, a w środku ołtarze, tabuny makaków, woda lejąca się z góry oraz spora ilość turystów i Hindusek ubranych w piękne tradycyjne stroje sari.

Ciekawym i fascynującym miejscem w Malezji jest najstarsze miasto w kraju Melaka. W mieście tym znajduje się tylko kilkanaście budynków, a wszystkie z nich są różowe. Wygląd ich jest niezmienny od czasów kolonizacji holenderskiej i portugalskiej. Jednak Malezja to także kraj posiadający „zielone” oblicze i cisze. Dlatego też warto wybrać się na wędrówkę po dżungli, parkach narodowych i rezerwatach w których mamy okazję zobaczyć setki nie znanych dotąd gatunków zwierząt i roślin egzotycznych. W okolicy można również spotkać farmy motyli oraz kwiatów uprawianych na potrzeby całej Malezji, jednak największa atrakcją jest zwiedzanie plantacji herbaty BOH.

Partnerzy

Tagi